Practicing to get better!

Practicing to get better!

iMusicAcademy,
I just wanted to share a few thoughts about managing your practice time. Practicing the piano can be an overwhelming task if we don’t have specific goals in mind. There can be so much to think about that we can actually practice but not get anything accomplished. Should we learn scales, arpeggios, chords, improvisation, learn songs, or sightread music? This answer is Yes, but we have to have long term as well as short term goals. I believe the best thing we can do is to think of specific short term goals and do them daily. Get a notebook! write out the plan for the day, and make it a realistic goal. For instance, take this example from Blues volume 3. Learn it and really focus in. If you are more experienced, try to play it in different keys. Once you do this and check it off the list, you will build confidence. The more we focus in on our practice time the better we get at music, and at practicing. The result is that you get better faster with more enjoyment! So, have fun with this example and get something done today!
Sincerely,
Bob Taylor

Share this post

Comments (18)

 • ethereum cüzdan

  It looks like you’re doing a unique trick. Also, the contents are masterpieces. you did a great job on this! I wish you more articles

  August 14, 2022 at 10:52 am
 • ankara escort bayan

  Ankara’nın en iyi web sitesi

  August 24, 2022 at 8:22 am
 • gain izle

  Netflix izle, blutv izle, Altyazılı dizi izle, Kore dizisi izle, kore dizileri, gain izle, tüm dizi ve programlar bu sitede.

  August 29, 2022 at 4:52 pm
 • online psikolog

  Türkiye`nin en büyük online terapi platformunda dilediğiniz her an dünyanın her yerinden 1 dakikada online psikolog ile görüşmeye başlayabilirsiniz. aşadığımız toplumda, çoğu zaman psikolojik sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sıkıntılar çoğu insanı depresyon gibi hastalıklara sürükleyebilir. Psikolojik sıkıntıları önleyebilmek için birçok yöntem vardır. Bunlardan biriside, günümüzde oldukça revaçta olan online psikolog hizmetidir. Online psikolog hizmeti, son dönemde insanlar tarafından oldukça tercih edilen bir psikoterapi yöntemidir. Eğer, psikolojik sıkıntılarınızı kendi iç dünyanızda çözemiyorsanız online psikolog hizmeti desteği alabilirsiniz. Bu oldukça rahatlatıcı bir yöntemdir.Online psikolojik destek fiyatları makuldür. Fiyatlar bazı nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bipsikolog.com’da fiyatları sesli terapi ve görüntülü terapi olarak ikiye ayrılır. 30’dklık seanslar ile ücretlendirilir. Normal fiziksel psikolog hizmetinden oldukça uygun fiyatı vardır. Fiyatlar konusunda merak ettiklerinizi canlı destek, whatsap iletişim hattı iletişime geçebilirsiniz. Online psikolojinin hayatımıza birçok olumlu yönü vardır. Bunlardan biriside hayatımızda yaşadığımız olumlu ya da olumsuz konularda nasıl davranmamız gerektiğini öğrenmemiz ile ilgilidir. Bu durumda, hayata daha mutlu, huzurlu ve pozitif bakarız ve bundan olumlu yönde etkilenmiş oluruz.

  August 30, 2022 at 7:14 am
 • Kamagra jel

  Geciktirici hap eczane satış sitemizden erken boşalmayı önleyen geciktirici hap ve spreyleri en ucuz fiyatı ile sipariş verebilirsiniz. yorum imkanı için teşekkür ederiz.thank you so much. Cinsel ilaçlar Thanks for sharing.

  September 8, 2022 at 8:27 pm
 • Cinsel istek artırıcı ürünler

  Geciktirici hap eczane satış sitemizden erken boşalmayı önleyen geciktirici hap ve spreyleri en ucuz fiyatı ile sipariş verebilirsiniz. yorum imkanı için teşekkür ederiz.thank you so much. Cinsel ilaçlar Thanks for sharing.

  September 8, 2022 at 8:31 pm
 • Kamagra jel

  Vega 100 mg 4 lü tablet eczane güvenceli orijinal geciktirici ve sertleştirici ilaç kampanyalı satış sitesi Vega 100 mg Thanks for sharing.

  September 9, 2022 at 10:52 am
 • https://bursa-elektrikcisi.com

  bursa elektrikçi, bursa-elektrikcisi.com

  September 10, 2022 at 5:28 am
 • Dulce Wilding

  Major thankies for the blog.Really looking take up to door more. Much obliged.

  September 15, 2022 at 5:04 am
 • Harley Kessel

  Very informative blog post.Really thank you! Fantastic.

  September 15, 2022 at 5:20 pm
 • https://ceviztoptan.wordpress.com/

  ceviz, toptan ceviz, iç ceviz, kabuklu ceviz, https://ceviztoptan.wordpress.com/

  September 20, 2022 at 12:57 am
 • Ceviz

  Ceviz, doğada yetişen en faydalı besinlerin başında gelmektedir. Ağaç ve meyvesi birçok değerli mineral, protein ve folik asit içerir. Tahıl üretiminin çoğu Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılmaktadır. Besin değeri en yüksek tohumlar günün her saatinde yenebilir. Cevizlerin tazeliğini uzun süre korumak isterseniz kabuğuyla da saklanması gerekebilir. Kırık ceviz de tatlı yapmak için toptancılar tarafından satılmaktadır.

  September 22, 2022 at 8:10 pm
 • https://www.sitelike.org/similar/kabukluceviz.xyz/

  ceviz, toptan ceviz, kabuklu ceviz, https://www.sitelike.org/similar/kabukluceviz.xyz/

  September 24, 2022 at 8:58 pm
 • toptan kabuklu ceviz satanlar

  kabuklu ceviz satanlar, https://avucumda.xyz/

  September 25, 2022 at 3:51 pm
 • ceviz September 27, 2022 at 11:15 am

Leave a Reply

Your email address will not be published.

47 − = 42